7 dôvodov, prečo študovať na Slovensku a práve v Bratislave, na výnimočnej fakulte:

Alexander von Humboldt, Charles Darwin, Marie Curie. Mená, ktoré pozná celý svet, a nezmazateľne sa zapísali do dejín. Sú síce z rôznych vedných odborov, ale jedno ich spája. Všetci sú prírodovedci. Všetci pomohli odhaľovať to najfascinujúcejšie, čo naša modrá planéta ponúka – a to je príroda, či už živá alebo neživá.  Ak raz prírodné vedy miluješ, nie je čo riešiť, proste ich študuj!

Vieme učiť

Nikde nenájdeš toľko skúsených učiteľov, profesorov, docentov, ale aj mladú krv – odborných asistentov. Všetci z nich majú aj špičkové vedecké výsledky. A dobrý univerzitný učiteľ musí byť aj dobrým vedcom. U nás to platí na 100%.

 

 

75 ročná tradícia

Kým inde o univerzitnom vzdelávaní ani nechyrovali, u nás už boli promovaní prví absolventi – pred 75 rokmi. Tradícia nie je všetko, ale za peniaze si ju žiadna škola nekúpi. My ju jednoducho máme.

 

 

Vybavenie

Perfektne vybavené laboratóriá. Žiadna iná fakulta na Slovensku nezískala toľko financií z európskych fondov. Aj vďaka nim sme vybudovali tie najlepšie laboratóriá, a máme prístroje v hodnote miliónov eur. Staň sa súčasťou výskumných tímov, ktoré s nimi pracujú.

 

 

Štúdium v zahraničí

Najväčšia sieť partnerských univerzít. Môžeš študovať semester či dva v zahraničí, zdokonaliť sa v jazyku, nabrať skúsenosti. Od Porta až po Tallin, partnerov máme vo väčšine krajín Európy.

 

 

Rozmanitosť

Máme pestrosť výberu študijných programov a predmetov. 16 bakalárskych a až 33 magisterských programov hovorí za všetko. A máme aj anglické študijné programy a učiteľské programy. Určite si vyberieš.

 

 

Uplatnenie

Prírodné vedy sú opäť v móde. Po našich absolventoch sa často iba „zapráši“. Zamestnávatelia hľadajú často už medzi študentmi. Takmer nulová nezamestnanosť hovorí za všetko.

 

 

Patríme medzi najlepších

Sme rovnako dobrí a v niečom i lepší ako školy za riekou Moravou. Odbornosť učiteľov, vybavenie, učebne, v ničom nezaostávame, ba v niečom sme i lepší. Veď niektorí naše tímy boli zaradené medzi najlepšie 1% vedeckých tímov sveta. To hovorí za všetko.

 

 

AKO SA PRIHLÁSIŤ NA ŠTÚDIUM