Študovali
u nás

 PriF UK odborne zastrešuje a garantuje výskumné programy a projekty, ktorých výsledky sú uznávané v celoeurópskom kontexte.  Ako najúspešnejšia fakulta na Slovensku z hľadiska získavania projektov z fondov EÚ, ktorá vedie k vedeckej činnosti aj všetkých svojich študentov – od bakalárskeho až po doktorandský stupeň, sa tak môže pýšiť vedeckými úspechmi aj v radoch svojich najmladších poslucháčov.

Velit sollicitudin porttitor sed dignissim tellus etiam morbi orci fermentum, gravida semper amet feugiat cras neque, mus aenean id volutpat nisl sit condimentum a ullamcorper nunc nec ultrices tristique amet, cursus non semper faucibus ultrices facilisis vulputate sit tempus ullamcorper tortor, cursus velit iaculis sed scelerisque massa, egestas rhoncus ullamcorper aliquet fames feugiat.
Mia Janne
RNDr. Peter Krasnec, PhD., MBA, je v súčasnosti konateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti AVE SK odpadové hospodárstvo s 230 zamestnancami. Absolvoval štúdium environmentalistiky na Prírodovedeckej fakulte UK.
Študoval environmentalistiku na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Podnikol viaceré vedecké a fotografické expedície na Ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Malajzii či Nórsku.
Vrchol Mount Everestu (8 848 m n. m.) dobyl 29. mája 1953 Novozélanďan sir Edmund Percival Hillary a Šerpa Tenzing Norgay. Z najvyššej hory sa pozerali na svet aj siedmi Slováci. Prvými boli 15. októbra 1984 Jozef Psotka, ktorý pri zostupe zahynul, a Zoltán Demján (58). Legendárny slovenský horolezec nepovažuje tento výkon za najvýznamnejší vo svojej športovej kariére.
Vyvrcholením Týždňa vedy a techniky na Slovensku bol galavečer, na ktorom ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová odovzdala Ceny za vedu a techniku 2017. RNDr. Martin Urík, PhD., z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, získal ocenenie v kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov.
Andrea Rúfusová, absolvovala štúdium v odbore Ekológia. Počas štúdia sa špecializovala na ekológiu tečúcich vôd. Po ukončení doktorandského štúdia pôsobila 2 roky ako odborný asistent na Katedre ekológie. V súčasnosti pracuje ako koordinátor programu zameraného na ochranu vodných ekosystémov vo Svetovom fonde na ochranu prírody (WWF) na Slovensku.
Od roku 1994 pôsobí ako učiteľ predmetov matematika a geografia na Gymnáziu Bilíkova v Dúbravke. Pôsobil resp. pôsobí ako poslanec na rôznych stupňoch samosprávy, poslanec v mestskej časti Dúbravka, poslanec mestského zastupiteľstva hlavného mesta, poslanec Bratislavského samosprávneho kraja. V súčasnosti je starostom bratislavskej mestskej časti Dúbravka.
Vzdelanie: Prof. – Univerzita Komenského (2002), DrSc. – Univerzita Komenského (2000), Doc. – Univerzita Komenského (1995), CSc. – Slovenská akadémia vied, Bratislava (1991), RNDr. – Univerzita Komenského (1985), Vysokoškolské štúdium, Prírodovedecká fakulta UK (1985-1980)
Dominik Juračka vyštudoval Strednú odbornú školu chemickú v Bratislave. V súčasnosti je ešte iba prvákom na PriF UK, kde študuje medicínsku biológiu, ale má za sebou už množstvo úspechov a bohatú výskumnú činnosť. Tú začal v roku 2014 ako druhák na strednej škole, a to prácou v oblasti mikrobiálnej degradácie benztiazolov, ktoré predstavujú významnú záťaž pre životné prostredie.

• Ako sa prihlásiť na štúdium?